Yüklü eşi, çocuğu aldıracağını söyleyince evi yakmış

Adana’üstelik geçtiğimiz devir evini yakan âdem, aylı eşinin çocuğu aldıracağını söylemesi üstüne evi ateşe verdiğini söyledi. Eşine seslenen Ömer Soluk, “3 maaş benzeri çocuğu aldırmak cinayet. Şayet çocuğumu aldırırsa kanuni yollara başvuracağım. Eşim tıpkısı acımasız adına gözükmek istiyorsa kendisi bilir” dedi.

20 yaşındaki Ömer Solgun, geçen Küçük Ay ayında 18 yaşındaki Dilan U. ile dini nikahla evlendi. 3 kamer evvel ise Dilan U., aylı kaldı. Ancak akıbet dönemde koşa arasında sıkça ağız dalaşı yaşandı. Bu tartışmaların en sonuncusunda ise geçen hafta Dilan U., evi ayrılma ederek ailesinin yanına gitti.

İddiaya göre, Pazartesi günü ise Dilan U., telefonla görüştüğü eşine ‘Ben çocuğu aldıracağım’ dedi. Bunun konusunda ise Ömer Soluk, “Eve dön, yoksa evi yakacağım” diye niteleyerek değer verdi. Canlı kız eve dönmeyi akseptans etmeyince Solgun, Seyhan ilçesi Koza Mahallesi’ndeki evini ateşe verip içeride oturmaya başladı.

Alevler kısa sürede daireyi sararken, apartmandakiler bile panikle evlerini metrukiyet etti. Komşuların ihbarıyla adrese irsal edilen itfaiye aracı ekipleri, alevleri söndürürken Ömer Soluk’yı da habbe içerisinden kurtardı. Bu anlar bire bir vatandaşın el telefonu kamerasına yansıdı.

“Cebren kaldırıp ona kemirmek yedirirdim”

Hastanedeki tedavisinin arkası sıra gözaltına alınan Ömer Solgun, ifadesinin ardından azade bırakıldı. İhlas Malumat Ajansı’na mütekellim Sarı, eşinin ailesi tarafından dolduruşa getirildiğini öne sürdü. Soluk, “Eşim bana sürekli zılgıt ve taşlama mesajları atıyor. Karnında benim çocuğumu taşıyor ve çocuğu aldıracağını söylüyor. Ben üstelik bunu kaldıramadığım amacıyla, ‘Sen bu çocuğu aldırırsan, benim çocuğum dünyaya gelmeyecekse ego bile yaşamak istemiyorum’ dedim. Benim üzere yol uyguluyor demiş. Benim ona yaptığım şey, ego eve gelmeden o yemek yemezdi, zorla kaldırıp ona kemirmek yedirirdim” diye konuştu.

“Evi ateşe verip içeride oturdum”

Eşinin ‘Çocuğu aldıracağım’ demesi üstüne evi yaktığını anlatan Ömer Sarı, “Ben ona bütün güzellikle davrandım. Sevgimi gösterdim. O ise çocuğu aldırmanın davasına sakıt. Ego evdeyken beni arayıp ‘Ben şu an hastanedeyim. Çocuğu aldıracağım. Haberin olsun’ dedi. Ben bile onun konusunda evi yaktım. Evi ateşe verince da kaçmadım. Beni oradan itfaiye ekipleri kurtardı. Eşim ve ailesi gelip benden şikayetçi oldu. Zılgıt ve hakaretler savurdular” dedi.

Eşine ve eşinin ailesine seslenen Ömer Soluk, “Benden uzak dursunlar. Eşim birlikte benden uzak dursun. Ondan tek özdek istemiyorum. Yegâne isteğim çocuğuma zarar vermesin. Çocuğumuz şu dakika 3 aylık. 3 aylık aynı çocuğu aldırmak kıya. Şayet çocuğumu aldırırsa yasalı yollara başvuracağım. Eşim aynı katil olarak görülür olmak istiyorsa kendisi agâh” ifadelerini kullandı. – ADANAShare: