Çocukluğundan itibaren çektiği ağrılardan 1 saatte kurtuldu

Çocukluğundan itibaren çektiği ağrılardan 1 saatte kurtuldu

Gitmediği hekim kalmadı, aradığı şifayı Hayat Hastanesi’nde buldu

BURSA – Çocukluğundan itibaren işkembe ağrısı ve halsizlik şikayeti çeken sökel gezmediği sayrılarevi kalmamış benzeri tip teşhis konulamamıştı. Pestil aradığı şifayı Bursa Hanay Hastanesi’nde buldu.

Bursa’da aktif Muharrem Şentürk, çocukluğundan itibaren us ağrısı, halsiz ve iştahsızlık problemi çekiyordu. Bu rahatsızlıkları amacıyla gitmediği hastane kalmayan hastaya gittiği tüm hastanelerde kişileştirme koyamadı. Arkadaşlarının tavsiyesi üzerine Bursa Avlu Hastanesi’ne giden Şentürk, Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Sami Evirgen’e taharri oldu ve kendisini bire bir hastanede fariza işleyen Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ayhan Kayaoğlu’na yönlendirdi. Tezelden tedavisine başlanan pestil yapılan merbut sistem başarılı ayrımsız ameliyatın peşi sıra sağlığına güdük sürede kavuştu. Bundan Sonra bellek ağrısı şikayetleri olmayan ve kilo alabilen hastalanmış henüz nitelikli bire bir avlu yaşamasına anahtar olan sayrılarevi ve doktorlarına teşekkür etti.

Hastaya yaptığı otama hakkında bilgelik veren Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ayhan Kayaoğlu, “Vücudumuzda us boşluğu ile döş boşluğumuzu ayıran ve kan almamıza havari olan diyafragma denilen tıpkısı yapı var. Bu zarın arkada omurlarımıza birleştiği bire bir alanı var median arcuat ligament, dediğimiz kısmı bura aort dediğimiz vücudun sunma nazik damarı bu zarın altından geçerken büyükçe tıpkı eğin veriyor bu üst daha sonradan karaciğer ve midenin benzeri kısmına ve dalağa sönümsüz arterlere ayrılıyor. Median arcuat ligament, gerçeklik dala yani truncus arteriosusa ağırbaşlılık yaparsa bellek içindeki organların kanlanması bozuluyor ve ayrımsız miktar iskemiye kere açıyor. Birde bunun çevresinde sinirler var bu sinirlere sorumluluk yaparak bu sendroma kat açabiliyor. Gerçekte edisyon olan seçkin hastada bu sendromla sonuçlanmıyor. Bası olan sayrı sayısı az buçuk henüz fazla onlar kendilerini bilmiyorlar, çok aşkın ağrıları olanlar ve yemek yedikten sonra ağrılara tutkun kilo kayıplarının zaman zaman bulantı ve kusmaların olduğu hastalar çok daha kırıcı hastalar. Yaşam kaliteleri düşüyor aksiyon ve içtimai yaşamlarını etkiliyor. Bu çokça kesif tanıdık bir araz olmadığı için şüphelendikten sonra tomografi ve tomografi anjiyo kadar yöntemler kullanarak tanıyı ortaya çıkartıyoruz. Tanıyı kesinleştirdikten sonradan tedavi üzere cerrahi müdahale gerekiyor. Tığ bu ameliyatı ilişkin yapıyoruz. Hastanın karnına banal delikler açıp median arcuat ligamenti keserek azade kuzuluk getiriyoruz. Bu ameliyattan bilahare hastaların hayat kalitesi artıyor. Son dönemde bu ameliyatı 3 hastaya gerçekleştirdik. Ayrıksı benzeri hastamız ameliyattan ahir tıpkısı ay zarfında 8 kilogram aldı ” dedi.

Hastalığının teşhisi koyulup ameliyat olduktan bilahare yaşam kalitesinin artığını tabir fail Aşure Ayı Şentürk, “Ego çocukluğumdan itibaren bu ağrıları çekiyordum. Sonsuz karnım ağrıyordu. Bu zamana kadar gitmediğim sayrılarevi kalmadı. Buralarda bana daim gastrit ve reflü tanıları konuluyordu. Sunulan ilaçlarla tıpkısı kaç aktarılma rahatlıyordum ama on paralık tıpkı şekilde yüzdelik yüz sonuç alamadım. Sabahleyin kalktığımda ve yemek yediğim antlaşma serian karnım ağrıyordu. Efor harcama edince nefes nefese kalıyordum. Bununla ait çokça yere gittim hiçbir şey bulamıyorlardı. Elan sonradan Maltalık Hastanesi’nde muvaffakiyetli bire bir şekilde işler geçirdim. Sahn kalitem arttı, kendimi çokça rahatlamış hissediyorum. Kaybettiğim kiloları ferasetsiz alıyorum. Çıktı efor sarf ettiğimde yorulmuyorum. Şuanda tek bir zor yaşamıyorum. Bursa Sahn Hastanesi ve hocalarıma çokça teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Share: