Uzmanından kalp rahatsızlığı ve kanser zımnında umar kullananlara beslenme uyarısı

Uzmanından önsezi rahatsızlığı ve kanser dolayısıyla çare kullananlara beslenme uyarısı

Ecz. Özdemir: “Çok miktarda geçer not ağrı kesici ilaçlar karaciğerde kırıcı ve kalımlı hasarlar bırakabiliyor”

SAMSUN – Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Rasyonalist İlaç Bürosu Sorumlusu Eczacı Başka Özdemir, “Ruh rahatsızlığı nedeniyle derman kullanan vatandaşlarımız efdal kafein oranına eş kıraathane ve damar tıkanıklığına sebep olan sigara tüketmesinler. Kanser tedavisi kayran hastalarımız alelhusus greyfurt ve sair turunçgillerden, semiz ve karbonhidrat oranı erdemli besinlerden uzak dursunlar. İlaçlar akıllıca kullanılırsa onma verirken, hatalı kullanılınca elem haline gelebilir” dedi.

Samsun Yetişek ve Araştırma Hastanesi bünyesinde ruh veren Usçu İlaç Bürosu, merhem kullanımında baş karışıklığını ortadan kaldırıyor. Anide çokça ilacı ayrımsız arada kullanan hastaların veya bilinçsiz ayrımsız şekilde umar kullanan hastaların merhem tedavisine uyumunu bulmak, maksimal faydaya duyurmak ve canip etkileri minimuma ıskat etmek için kurulan Akılcı İlaç Bürosu ehemmiyet taşıyor. Sorumlu Eczacı Başka Özdemir ise akıllıca metruk ilacın keskin olduğunu vurguladı.

“Kullandığınız ilacın hem besinlerle hem başka ilaçlarla etkileşimine özen edin”

Uyarılarda bulunan Eczacı Gayrı Özdemir, “İlaçlar akıllıcasına kullanılırsa iflah verirken, kavisli kullanılınca ateş haline gelebilir. Tüm vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Kullandıkları ilaçların hem besinlerle hem sair ilaçlarla etkileşimine özen etsinler.

İlaçların hatalı kullanılması yerinde, kullandıkları ilaçlardan canip etkiler görebilir, vücuda beis donör sonuçlar oluşabilir. Kategorik hekimlerine, eczacılarına ya da Terbiye Araştırı Hastanemiz Usçu İlaç Polikliniğine başvurarak bilgelik alsınlar. İlaçların birbirleriyle beklenen etkileşimi ya birlikte tükettikleri besinlerin ilaçlarla etkileşimi üzerine bilgi alsınlar. Tedavilerinin sunma iyi şekilde devamı için bu konuda ihmalkar olmasınlar. Bir Tane benzeri doz ilacın kavisli kullanılması birlikte ölümcül sonuçlar doğurabilir. Öncesinde mide apotr kullanılmadan alınan aynı ağrı kesici, faziletkâr K vitamini içeren besinlerle alınan bir kan sulandırıcı umar ya de greyfurt yedikten sonraları alınan aynı kolesterin ilacı şifa adına hastalığın henüz dahi artmasına ya üstelik kişinin hayatını kaybetmesine hastalık olanaklı. Maatteessüf bu durumlarla karşılaşıyoruz. Maatteessüf hastalarımız büyük çoğunluğu ilaçlarını kullanırken etkileşim olasılığına özen etmiyor, tedaviden akilane sonucu alamıyor” diye konuştu.

“Bu yiyeceklere özen”

Örnekler veren Farklı Özdemir, “Önsezi rahatsızlığı dolayısıyla umar kullanan vatandaşlarımız yüksek kafein oranına sahip kahve ve soy tıkanıklığına etmen olan sigara tüketmesinler. Amansız Hastalık tedavisi düzlük hastalarımız hele altıntop ve ayrıksı turunçgillerden, yağlı ve karbonhidrat oranı yüksek besinlerden ırak dursunlar. Astım tedavisi için akciğer bronşlarını genişletici tılsım kullanan hastalarımız önsezi ritim bozukluğu evet birlikte hipertansiyon hastalıkları da varsa beta blokör grubu tılsım kullanmaktan kaçınmalıdır. Bypass ve ruh kapakçığı ameliyatları sonrası nefes sulandırıcı ilaç tedavisi kayran hastalarımız mutlaka etkileşim üstüne eczacılarına ve doktorlarına danışsınlar. şeker hastalığı için metformin etkili maddeli ilacı kullanan hastalarımız ilacını kesin yemeklerle birlikte kullanmalıdır ve B12 vitamini eksikliği bu ilacın taraf etkilerinden biridir. Hastalarımız düzenli tahlil yaptırarak B12 vitamini değerlerini izlem etmeli, mukteza durumda B12 vitamini kullanmalıdır. Şuursuz ve doktor, eczacı tavsiyesine akıllıca olmadan çok miktarda makbul ağrı kesici ilaçlar karaciğerde tehlikeli ve sürekli hasarlar bırakabilir. Serencam yıllarda hekim ya bile eczacı gözetimi dışında aktarlardan alınarak bitkisel karışımlı maddeler bürümek halkımız için moda aynı tutum haline geldi. Kontrolsüz, içeriği adsız, hazırlanış şekli standardize edilmeyen, etkileri anlayış edilemeyecek bu nebati ilaçlar ve karışımlar vahim uykuluk yetmezliğine posta açabilir” şeklinde konuştu.

“Seçme hastanın tedavisi kendisine hususi olmalı”

“Seçme hastanın tedavisi namına hususi olmalıdır” Ecz. Özdemir, şu bilgileri verdi:

“Göstergeç programlarında müfit olduğu anlatılan mütenevvi nebati tedavileri doktor ve eczacılara danışmadan banko uygulamamalarını başvuru ediyorum. Seçme umar değil akilane reçete, haddinden fazla tılsım değil dozunda ilaç kullanımı iyileştirir. Sağlığınız için doktorunuzun reçetelendirdiği ilacı eczacınızın danışmanlığında belirtilen müddet ve miktarda kullanın, sağlığınıza kavuşun. Başvuran hastalarımız tedavileri üzere kullandıkları ilaçların onları iyileştirmediğini görüp bize danıştığında, gördüğümüz resim, ya çoklu umar kullanımının oluşturduğu suratsız durumlar evet bile tedavi sürecinde kullandıkları besinlerin ilaçların etkisini bilakis çevirdiği ahval oluyor. Akliyeci ilaç polikliniğimize kronik hastalıkları sebebiyle aşkın sayıda tılsım kullanımı olan hastalarımız çare kullanımları ile ait seçme konuda bilgelik edinerek tedavilerinin hekim-eczacı işbirliği ile klinik ispençiyari hizmetleri kapsamında takibi için temas zaman başvurabilmektedir.”

Share: