Mersin’deki orman yangınına müdahale sürüyor

Mersin Ağacı’in Gülnar ilçesinde geri sabahleyin başlayan ve rüzgarın da etkisiyle Silifke ilçesindeki benzeri mahalleye kadar yayılan coşkunluk, alarga ve karadan müdahaleyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Gülnar’ın Büyükeceli Mahallesi Karadere mevkisindeki ormanlık alanda başlayan ateş, rüzgarın dahi etkisiyle büyüyerek Silifke’nin Hırmanlı Mahallesi’ne büyüklüğünde yayıldı.

Mahallede değişik mevkilere sıçrayan yangın zımnında ayrımsız akaryakıt istasyonu, tatil tesisi ve gâh evler hazırlık üzere boşaltıldı.

Bölgede tün boyunca vadi ekiplerinin beraberinde akşam düşünüm ve uçuş dizgeli 3 helikopterle yangına müdahale edildi.

Yeşilovacık Mahallesi’ndeki değişik noktalara sıçrayan yangına sabahleyin saatlerinde dahi albeni ve saha ekiplerinin müdahalesi sürüyor.

Cuşuhuruş dolayısıyla ulaşıma kapatılan Mersin Ağacı- Antalya D-400 esmer amacında üstelik tedbirler sürdürülüyor.

Sazak’in Gülnar ilçesi Büyükeceli Mahallesi Karadere mevkisindeki ormanlık alanda geçmiş sabah henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıkmıştı. Akva rüzgarın bile enerjik olduğu bölgedeki yangını sönüm çalışmalarına Sazak’in yanı sıra Adana, Antalya, Karaman ve Konya’dan ekipler ile tayyare ve helikopterler destek vermişti. Yangın, akşam ezanı saatlerinde Silifke ilçesi Hırmanlı Mahallesi’ne yayılmıştı. İki ilçede canlı olan cuşuhuruş nedeniyle tedarik amaçlı 303 konut boşaltılmış, 790 can boşaltma edilmişti.Share: